Czy sanitariat i armatura to tożsame pojęcia?

W czasie remontu dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy. Dla tych, którzy nie mają na co dzień styczności z nazwami opisującymi materiały wykończeniowe łazienek, takie pojęcia jak armatura łazienkowa, czy ceramika łazienkowa mogą być uznawane za synonimy. Okazuje się, że tym pojęciom daleko do synonimów, co w czasie kiedy zaczynamy remont może nas nieco skonfudować. Jak najłatwiej zapamiętać, które pojęcie czego dotyczy?

Do armatury łazienkowej należą krany (czyli inaczej baterie umywalkowe czy prysznicowe), zestawy prysznicowe, deszczownice, a także dodatkowe akcesoria dopełniające wystroju jak np. mydelniczki, wieszaki na ręczniki, uchwyty na słuchawki prysznicowe. Armatura jest uzupełnieniem ceramiki sanitarnej, do której należą większe sprzęty, takie jak bidety, umywalki, brodziki czy muszle WC. Całość, dobrze połączona i skomponowana, potrafi zdziałać cuda i np. uzyskać wrażenie przestrzeni w małych łazienkach (ponieważ część armatury może być schowana pod płytkami w ścianach). Dobra kompozycja również sprawi, że nie będą one wyglądać dziwnie w dużych łazienkach czy pokojach kąpielowych.

Podstawy wyboru odpowiedniej armatury łazienkowej

W zasadzie armaturę dobiera się do ceramiki łazienkowej. Tę wybiera się pierwszą i dostosowuje do całego wnętrza łazienki. Ogólna zasada jest taka, że warto, aby armatura była z jednej serii. To nie będzie sprawiało wrażenia chaosu i niechlujstwa we wnętrzu. Ale wracając do armatury: wiele zależy od naszego stylu i tego, jak już mamy wykończone wnętrza. Pamiętajmy, żeby zachować umiar. Jeśli mamy kolorowe, mozaikowe płytki, które są już ozdobą pomieszczenia, nie możemy poświęcić zbyt dużo uwagi do zbyt mocno dekorowanej ceramiki łazienkowej.

Całość nie będzie wyglądać efektywnie i z przepychem: wręcz przeciwnie- zbyt mocno przytłoczy ona nam wnętrze. W przypadkach mocnego wykończenia pływkami, klasyczna ceramika, bez fantazyjnych kształtów sprawi, że poszczególne elementy będą bardziej harmonijnie współpracować ze sobą tworząc ciekawą całość. W ostatecznym rozrachunki armatura stonuje nam całe pomieszczenie i nada klasy oraz szyku.

Gdzie kupić dobrą armaturę i ceramikę sanitarną?

Zarówno ceramikę, jak i armaturę można kupić w sieciówkach, czy też nawet w Internecie. Czy są to wszystkie miejsca? Oczywiście, że nie. Dobrym miejscem do kupowania tego typu wyposażenia są również Outlety, takie jak Plus Outlet (pełna oferta znajduje się na stronie internetowej: https://plusoutlet.pl/) W outletach znajdziemy końcówki serii, wyprzedaże, czy też pojedyncze sztuki produktów.

O ile nie panujemy wyposażyć hotelu, to takie miejsce jest jak najbardziej dla nas. Może się nawet okazać, że będziemy mieć dużo ciekawszy wybór i osiągniemy dużo lepszy efekt kupując właśnie tam. Co jest ciekawe, outlet ma zarówno swoją stronę internetową, jak i sklep stacjonarny, dzięki czemu możesz kupować dokładnie w taki sposób, w jaki chcesz- albo siedząc wygodnie na kanapie, albo oglądając wszystko, dotykając, i sprawdzając.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
  • Najmodniejsze gadżety elektroniczne.

    Świat i cała technika idzie tak do przodu, ze firmy prześcigają się w najmodniejszych gadżetach elektronicznych, kusząc zakupem szczególnie młodych. To jakie gadżety są teraz najmodniejsze wyznaczają trendy i postęp. Nie ma chyba człowieka, który nie ma choćby jednego z tych nowoczesnych gadżetów. Zacznijmy od telefonów …
  • Jak bezpiecznie czuć się w domu?

    Zastanawiając się, jak poprawić bezpieczeństwo własnego domu, coraz więcej osób zaczyna rozważać instalację alarmów antywłamaniowych. Pozwalają one na bezpieczne funkcjonowanie w domu, informowanie domowników o intruzach, jak również informowanie centrali o włamaniu. Alarmy takie są dobrą propozycją nie tylko do domów, ale także sklepów. Pozwalają chronić …
  • Wpływ rozwoju nowych technologii na nasze życie

    O tym jak ważny dla nas, ludzi jest stały rozwój techniki nie trzeba nikogo przekonywać. Co dziennie prasa, telewizja, oraz wiadomości w Internecie donoszą o nowych odkryciach, wynalazkach i ulepszeniach. Szczególnie prężnie rozwijają się dziedziny takie jak technika, elektronika multimedia. Dla nas, zwykłych ludzi oznacza to …